Produkty Kolekcje
O nas Partnerzy Kontakt Blog Regulamin

7 pomysłów na aranżacje konsoliTo niesamowite, że o konsolach mówi się, że spełniają wyłącznie ozdobną funkcję, a tymczasem to właśnie one dają dziesiątki pomysłów na aranżacje w różnych pomieszczeniach i wnętrzarskich konfiguracjach. W tym poście chcielibyśmy opisać kilka najciekawszych!

Zaczniemy jednak od sprostowania! Konsola jednak pełni bardzo ważną funkcje (oprócz tej ozdobnej, której nie kwestionujemy!). Jest to funkcja, którą trudno nazwać dlatego spróbuję opisowo: w 9 na 10 przypadkach konsola jest miejscem dla tego tego co bardzo ważne i potrzebne i musi zawsze być pod ręką, czyli klucze, telefony, perfumy, dokumenty lub kubek kawy dopijanej przed wyjściem. Rozumiecie? Znacie to miejsce?

i tak łatwo możemy przejść do pierwszej aranżacji:

1. w przedpokoju

czyli klasyka i maksimum użyteczności. Konsola ustawiona w przedpokoju szybko stanie się meblem o strategicznym znaczeniu dla domu, a na większość porannych pytań będzie można odpowiadać w ciemno „leży na konsoli” 😉

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_1

2. w sypialni

W tym wypadku najpewniej stanie się oazą kobiecości. Natychmiast wypełni się perfumami, pędzlami do makijażu i innymi pięknymi przedmiotami.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_2

3.  za kanapą..

Na szczęście czasy kiedy kanapa musiała stać pod ścianą już odeszły. Teraz kanapa może stać nawet na środku dużego pokoju, wtedy świetnie sprawdzi się konsola ustawiona za plecami lub z boku kanapy. Będzie stanowić piękne wykończenie kompozycji, ale szybko stanie się też wygodną alternatywą dla stolika przed kanapą.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_3

4. w towarzystwie sztuki

To ekstrawaganckie połączenie, ale sprawdza się i to jak! Można zrobić to minimalistycznie lub z pełnym rozmachem, w towarzystwie obrazów, grafik, zdjęć, plakatów, ceramiki czy rzeźb.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_4
10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_4a

5. na tle lustra

czyli maksimum elegancji! Konsolę można ustawić na tle opartego o ścianę lustra lub na zaprojektowanej wcześniej lustrzanej ścianie. Jedno jest pewne, taka aranżacja daję powalający efekt niezależnie czy zastosujemy ją w przedpokoju, salonie czy sypialni.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_5

6. minimalistycznie

Sympatykom minimalizmu nie trzeba tłumaczyć tej filozofii. Chodzi o prosty, przyjemny dla oka kadr, czyli np prosta konsola na tle jasnej ściany, z ustawionym asymetrycznie wazonem lub stosikiem gazet.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_6

7. symetrycznie

To świetny i efektowny sposób aranżacji konsoli, choć przeznaczony jest raczej do dużych hallów i salonów. Polega na symetrycznej kompozycji dodatków takich jak lampy, lustra, pufy, wazony. Oczywiście nie należy traktować tej zasady zbyt dosłownie jednak oś symetrii powinna być wyraźnie odczuwalna. Pamiętajcie, że jeśli chcecie w ten sposób zaaranżować konsolę wybierajcie raczej większe meble.

10-sposobow-na-aranz%cc%87acje-konsoli_7

Wybierając konsolę do domu pamiętajcie aby zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii:

  • Jeśli konsola ma stać na tle wąskiej ściany pamiętajcie aby wybierać mebel przynajmniej kilka-kilkanaście centymetrów węższy niż sama ściana.
  • Szerokie konsole (powyżej 30 cm) lepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach i jeśli planujecie ustawiać na nich obszerne wazony lub donice, w przeciwnym razie polecamy węższe meble.
  • Konsole wyglądają jeszcze piękniej jeśli odpowiednio je zaaranżujecie, szukajcie pomysłów i inspiracji dla siebie. Czasami wystarczy 1 haczyk nad meblem, na którym zawiesicie lustro, ulubiony kapelusz, torebkę lub plakat! Dajcie znać jak poszło!

 

Ściskamy,
Gosia&Maciek