O NAS

Kawa wypita przy marmurowym stoliku smakuje lepiej niż przy jakimkolwiek innym. To niemal udowodnione naukowo. Od wieków wiedzą to włoscy projektanci, ale wie też Un’common – polska pracownia ręcznie wytwarzanych mebli z marmuru, stali i mosiądzu. Sercem pracowni jest kamień. Jego gatunki, kolory, faktura, możliwości łączenia i obróbki. Za niesamowitą i różnorodną strukturą marmuru kryje się długa i piękna opowieść. Warto ją dostrzec i docenić.


Poniżej fragment wywiadu udzielonego PLN Design :

Un’common to …

łódzka pracownia zajmująca się projektowaniem i ręcznym wytwarzaniem mebli z marmuru, drewna i stali. Jej głównym pomysłodawcą i założycielką jest Gosia Korycka – z wykształcenia architekt i projektantka wzornictwa, łodzianka od urodzenia.  Jednak nie byłoby Un’common bez Marty i Maćka – jesteśmy firmą rodzinną. Nasze meble powstają w Łodzi z udziałem lokalnych specjalistów w dziedzinie kamienia i stali. Staramy się czerpać jak najwięcej z naszego otoczenia np. do powstania kolekcji FORM inspiracją była architektura łódzkich, modernistycznych kamienic. Cieszymy się, że jesteśmy z Łodzi i tu tworzymy.

Czemu akurat marmur?

W architekturze od wieków ceni się materiały naturalne i szlachetne. Marmur był wykorzystywany już w czasach antycznych. To naprawdę piękny, niezwykle różnorodny materiał dający niesamowite możliwości obróbki. Jest też niezwykle trwały. Ława kawowa z kamiennym blatem to mebel na pokolenia. To naprawdę fascynujące, kiedy rzeczy codziennego użytku stają się cichym i pięknym towarzyszem naszej codzienności…

Resztę wywiadu możecie przeczytać TUTAJ


TU MOŻESZ O NAS PRZECZYTAĆ: