Produkty Kolekcje
O nas Partnerzy Kontakt Blog Regulamin

Najlepsze wnętrza filmowe


Najlepsze wnętrza filmowe wg Un'common

Każda praca jest obciążona jakimś zawodowym zboczeniem. Zawsze ze zgrozą myślę o polonistach i filologach, których nasze błędy językowe atakują na każdym kroku, choć pewnie znajdą się też gorsze przykłady ;). U nas na szczęście jest całkiem przyjemnie.

Czasami w miejscach publicznych testujemy dostępne krzesła i fotele, obracamy cukierniczki, żeby sprawdzić producenta lub zaglądamy pod stolik sprawdzając, zastosowane przez producenta, rozwiązania techniczne. Da się z tym żyć. Czasami zdarza się też, że oglądając film zaczynamy dyskutować o krześle na, którym siedzi bohater zamiast śledzić fabułę. Jest jednak kilka filmów, które swoimi wnętrzami wywarły na nas ogromne wrażenie. Dziś postanowiłam przedstawić Wam 5 z nich które lubimy za tzw CAŁOKSZTAŁT z naciskiem na wnętrza, w których ten „Całokształt” się rozgrywa.

 1. THE GRAND BUDAPEST HOTEL (Wes Anderson) to skojarzenia było natychmiastowe, ale trudno się dziwić. Estetyka jest utrzymana w bajkowym i tajemniczym klimacie, którego nie da się pomylić z żadnym innym.
  1_uncommon_najlepsze-wnetrza-filmowe
 2. SABRINA (Billy Wilder) to film z 1954 r o dwóch bogatych braciach rywalizujących o piękną Sabrinę (Audrey Hepburn). Musicie obejrzeć aby przekonać się jak powinno wyglądać eleganckie biuro prezesa firmy.
  2_uncommon_najlepsze-wnetrza-filmowe
 3. THE KING’S SPEECH (Tom Hooper) i nie chodzi tu wcale o wnętrza królewskiego pałacu Buckingham, ale o logopedyczny gabinet marzeń! Jego wnętrza mogą wydać się dość chłodne i ascetyczne, ale wyobraźmy sobie jak przez te nieziemskie przeszklenia wpada londyńskie słońce!
  3_uncommon_najlepsze-wnetrza-filmowe
 4. FRIDA (Julie Taymor) z zimnego Londynu do gorącego Meksyku. Każdy zna styl Fridy Kahlo – niewymuszony, ekstrawagancki, kolorowy jak cały Meksyk. Taki był też jej dom i pracownia.
  4_uncommon_najlepsze-wnetrza-filmowe
 5. CALL ME BY YOUR NAME (Luca Guadagnino) to jeden z ostatnio obejrzanych filmów. Piękna opowieść o miłości i stracie rozgrywa się w zapierającym dech w piersiach włoskim domu. Delikatne kolory, antyki, fortepian, marmurowy kominek wielkości wysokiego mężczyzny, nawet łazienka w tym domu ma duszę!
  5_uncommon_najlepsze-wnetrza-filmowe

Jest to nasza subiektywna Top Piątka:)

Ściskamy,
Gosia & Maciek