Produkty Kolekcje
O nas Partnerzy Kontakt Blog Regulamin

UN’COMMON MARBLEMarmur to materiał pełen kontrastów. Ciężki i twardy, ale wymaga nadzwyczajnej delikatności w obróbce. Fascynuje swoim szlachetnym polerem, a wydobywany jest przy użyciu koparek i pił. Uwielbiana od starożytności Carrara niezmiennie zachwyca nas do dziś. Skąd pochodzą nasze kamienie? Jak do nas trafiają?

Rynek naturalnego kamienia to hermetyczne środowisko zdominowane przez kilku światowych graczy, którzy w zależności od wydobycia, panujących trendów i nastrojów na rynku dyktują warunki sprzedaży tego cudownego materiału. Kamienie wykorzystywane do produkcji mebli w Un’common pochodzą z lokalnego zakładu, z którym współpracujemy od początku naszej działalności. Mamy to niezwykłe szczęście, że właściciele zakładu nie skupują kamienia od polskich hurtowników, ale osobiście jeżdżą po świecie w poszukiwaniu idealnej partii  kamienia Oferta Un’common oparta jest na 4 naturalnych gatunkach kamienia:

Carrara

Klasyk. Potocznie określana jako biały marmur, ale czy rzeczywiście? Jej tło może mieć kolor złamanej bieli, do nawet nasyconej szarości. Naturalnie zdobiona delikatnymi plamkami lub wyraźną użyloną strukturą. Jej nazwa pochodzi od miejscowości Carrara w regionie Toskania we Włoszech. To właśnie stamtąd pochodził marmur wykorzystywany przez Michała Anioła do jego słynnych rzeźb. I stamtąd pochodzi kamień mebli Un’common. Choć nie zawsze jest to wyłącznie Carrara, a region północnych Włoch.

Nero Marquina

Nasza czarna perła. W połączeniu z mocnymi kolorami i błyszczącymi materiałami staje się krzykliwa i zaczepna, ale w towarzystwie prostych i subtelnych form to kwintesencja elegancji. Pochodzi z północnej Hiszpanii i stanowi jeden z najważniejszych materiałów w świecie kamienia i wnętrz. Jej znakiem rozpoznawczym jest głęboko czarne tło i wyraziste białe użylenie.

Fior di Bosco

Uwielbiamy w każdym calu. Pochodzi z Włoch i występuję w kilku odmianach o mniejszym i większym użyleniu, ale jego tło to chłodna szarość z bogactwem fascynujących struktur. Fior di Bosco ucieszy fanów naturalnego kamienia, którzy lubią podziwiać jego różnorodność i docenią element zaskoczenia, który niesie każdy wycięty kawałek.

Pierta Grey

To nasza odpowiedź idealnie pasująca do ciepłych, beżowych wnętrz z elementami drewna czy miękkich tkanin w stylu boucle. Charakteryzuje się jednolitą grafitowo-brązowo strukturą, rozciętą delikatną, białą żyłą. Pochodzi z Iranu

Każdy z kamieni został przez nas starannie wybrany, a dzięki profesjonalnej obróbce cieszy swoim naturalnym pięknem.

Ściskamy,
Gosia&Maciek